BSFT – Terapia krótkoterminowa skoncentrowana na rozwiązaniu

35

Oferta skierowana jest do osób które:

  • Poszukują wsparcia w sytuacjach trudnych i kryzysowych
  • Pragną efektywnie rozwiązywać konflikty
  • Chcą budować trwałe poczucie własnej wartości
  • Zamierzają prowadzić pozytywne zmiany w dotychczasowym sposobie życia
  • Dążą do poprawy relacji z innymi ludźmi (rodziną, dziećmi, współpracownikiem)
  • Utraciły kogoś bliskiego (osoby będące w żałobie, w sytuacji trudnych rozstań, rozwodów);
  • Doświadczają trudności i problemów w pracy, szkole, środowisku
  • Zapraszam też rodziców borykającymi się z trudnościami wychowawczymi, mający chore dziecko i potrzebują wsparcia (choroby przewlekłe, długotrwałe)
  • Myślą o rozwoju zawodowym, czeka ich awans, potrzebują motywacji i inspiracji do działania

 

Klient razem z terapeutą wyznacza cel pracy jaki chce osiągnąć w wyniku spotkań. Terapeuta pyta o potrzeby Klienta, o to co jest dla niego ważne i jak może mu pomóc. Terapeuta jest ekspertem od tego jak prowadzić spotkanie, jakie zadac pytanie i co zrobić aby to posuwało klienta do przodu i dawało miejsce i przestrzeń Klientowi na stworzenie jego własnej wizji, tego co chce i w jaki sposób może do tego dojść.
Odpowiedzialnością terapeuty jest pamiętać jaki jest cel Klienta i weryfikowanie go podczas spotkań, a także wykorzytywanie całego potencjału i zasobów jakie posiada. Ważną rzeczą jest też zaufanie, dyskrecja i poczucie bezpieczeństwa Klienta jakie zapewnia osoba prowadząca.
Terapeuta po każdym spotkaniu ma prawo poprosić Klienta o informację zwrotną dotyczącą tego co mu pomaga, służy, co było ważne i czego się o sobie dowiedział podczas spotkania.
Proponuję pomoc psychologiczną i terapię w bezpiecznej i życzliwej atmosferze. Zapraszam osoby, które aktualnie przeżywają różne trudności oraz te, które chcą pracować nad swoim rozwojem, lepiej zrozumieć siebie i innych.

36Beata Kalinowska – psycholog

W pracy posługuję się Terapią Krótkoterminową Skoncentrowaną na Rozwiązaniu, która polega na pomocy w znalezieniu rozwiązania trudności, wydobywając zasoby i dobre doświadczenia klienta. Pracowałam z rodzicam i dziećmi i młodzieżą chorą onkologicznie,a także z dobrymi efektami z osobami dorosłymi. Szkolę się w Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi.

Jestem psychologiem, ukończyłam Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie. Od 2006 roku prowadzę własną firmę Cachingowe Centrum Rozwoju. Wiedzę coachingową zdobyła w The Coaching Academy złożoną z serii kursów akredytowanych przez International Coach Federation (ICF).

„Pacjenci znają rozwiązania swoich problemów.
Oni tylko nie wiedzą, że je znają” – MILTON ERIKSON

Nasze filmy