Program „Mentoring i Coaching” – pomoc dla młodego biznesu

Coachingowe Centrum Rozwoju współpracuje z Coaching Center od maja 2010r do końca września 2010r w ramach Programu „Mentoring i Coaching” – pomoc dla młodego biznesu.

Coachingowe Centrum Rozwoju współpracuje z Coaching Center od maja 2010r do końca września 2010r w ramach Programu „Mentoring i Coaching” – pomoc dla młodego biznesu. Celem programu „Mentoring i Coaching” jest pomoc młodym Polakom, którzy nie maja jeszcze wyrobionej intuicji biznesowej. W ramach projektu przedsiębiorcy w kluczowym początkowym okresie prowadzenia firmy otrzymują wsparcie doświadczonych Mentorów i Coachów. Dzięki nim nabierają biznesowego rozeznania i zyskują wiarę we własne możliwości. Program „Mentoring i Coaching” to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Autokreacja, Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz Coaching Center. Opiera się na idei zapoczątkowanej przez Fundację Księcia Karola w ramach programu „Youth Business International” – programu wspierającego młodych przedsiębiorców w 39 krajach na całym świecie. Program pomaga młodym osobom stać się przedsiębiorcami poprzez zapewnienie opieki merytorycznej i wsparcia finansowego w postaci dostępu do niskooprocentowanych pożyczek. Daje też możliwość – pionierskiego w Polsce – wykorzystania coachingu we wspieraniu powstawania nowych przedsięwzięć – Coachingu Przedsiębiorczości. Pierwsza edycja programu rozpoczęła się w październiku 2007 roku. W okresie do czerwca 2008 roku 24 początkujących przedsiębiorców współpracowało z profesjonalnymi coachami i mentorami. Często wymienianymi korzyściami, jaką uczestnicy pierwszej edycji programu wynieśli ze współpracy z coachem, były nowe perspektywy, nowe cele i nowe sposoby działania. Wsparcie mentora wielu osobom dało większą pewność siebie, świadomość nowych możliwości, a co za tym idzie, większą odwagę i motywację do działania i rozwoju własnego biznesu. Nierzadko efekty pracy z coachem wychodziły poza ramy biznesowe i wpływały stymulująco także na życie prywatne.

Ze względu na znakomite efekty projekt będzie kontynuowany przez Fundację Inkubator Technologiczny we współpracy z Coaching Center w ramach programu „Youth Business Poland – Ogólnopolski Program Mentoringowy dla Przedsiębiorców”.
Fundacja Inkubator Technologiczny (FIT) to organizacja powołana w ramach Brytyjsko-Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (BPCC), lidera wśród izb handlowych w Polsce. Od 2005 roku promuje i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości. Fundacja była zaangażowana w wiele projektów mających na celu rozwój młodego biznesu, w tym Akademia BPCC, GrowEnterprise, SEEDA International mentoring oraz AIP mentoring. BPCC ma w swoim portfolio firm członkowskich ponad 200 małych i średnich przedsiębiorstw i od niedawna prowadzi program wspierający młodych ludzi chcących założyć własną firmę
Jednym z najważniejszych elementów Programu jest pomoc Mentora, który wspiera młodego przedsiębiorcę. Mentor to partner, z którym wspólnie tworzy się pomysły, planuje działania i ocenia ich skuteczność. Mentor społecznie wspiera uczestnika w najbardziej przełomowym, początkowym okresie prowadzenia firmy (6-12 miesięcy). Mentoring zajmuje niewiele czasu, przeciętnie jest to 2-4 godziny na miesiąc. Odpowiedzialność za podjęcie decyzji oraz ich wyniki zawsze pozostaje w rękach przedsiębiorcy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w programie „Youth Business Poland” wszystkie osoby pragnące wejść w rolę coacha i mentora, gotowe inspirować i motywować uczestników programu do osobistego i zawodowego rozwoju.

You may also like...

Nasze filmy