Jak porównać kodeki DivX i Xvid

Jeśli próbujesz oglądać filmy XVID na swoim komputerze, możesz pobrać i zainstalować Leawo Blu-ray Player na swoim komputerze. Następnie zaimportuj swoje filmy XVID do odtwarzacza. Gdy to zrobisz, twoje pliki XVID pojawią się na liście i możesz wybrać napisy do czytania wraz z filmem. Po wybraniu napisów, z którymi chcesz czytać, kliknij ikonę napisów, aby je zaznaczyć.

DivX
DivX to nazwa marki dla różnych produktów firmy DivX Inc. Ten format jest dobrze znany ze swojej zdolności do kompresji długich filmów bez pogorszenia jakości wizualnej. Produkty DivX obejmują odtwarzacz, pakiety kodeków, konwerter i nie tylko. Istnieją dwa rodzaje DivX: darmowa wersja DivX Basic i profesjonalna wersja Xvid. W tym artykule porównamy dwa kodeki, aby zobaczyć, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni.

DivX został opracowany po wycofaniu formatu ASF przez firmę Microsoft. Nazwa pochodzi od algorytmu pierwotnie używanego w odtwarzaczu multimedialnym. Na cześć nieistniejącego już systemu Digital Video Express, DivX został przyjęty i stał się popularnym formatem. Jego twórcy stworzyli również legalną wersję DivX w 2001 roku. Ta wersja obsługuje nie tylko starsze filmy, ale także dodaje dodatkowe funkcje, aby była bardziej przyjazna dla użytkownika.

Xvid to kodek MPEG-4 typu open source, który może zmieścić cały film DVD na jednej płycie CD. Format DivX był pierwszy, ale obecnie jest światowym standardem wysokiej jakości transmisji wideo w sieciach peer-to-peer. Od 2002 r. pobrano ponad miliard Xvid, co czyni DivX jedną z najczęściej używanych platform wideo na żądanie. Jednak nie jest to jedyny kodek zdolny do kodowania pełnometrażowych filmów DVD.

W przeciwieństwie do XviD, DivX może zmieścić do pełnych 50-120 minut wideo na płycie CD o pojemności 740 MB. W rzeczywistości większość filmów można przechowywać na jednej płycie CD. Jednak DivX nie jest kompatybilny ze wszystkimi odtwarzaczami DVD, które są przeznaczone do odtwarzania formatów MPEG-4. Jeśli nie znasz MPEG-4, oto podstawowe różnice między DivX i XviD.

Odtwarzacz DivX oferuje wiele funkcji zapewniających odtwarzanie w wysokiej jakości. Obsługuje wiele formatów audio i płynne przełączanie ścieżki dźwiękowej. Może również przesyłać strumieniowo filmy do innych urządzeń. Obsługuje również wideo 4K, dzięki czemu możesz cieszyć się filmami w najwyższej jakości. Dostępna jest bezpłatna wersja próbna. Aby kupić pełną wersję, kup licencję. Oferuje również dedykowaną wersję dla komputerów Mac i MacBook Pro/Air. Ten program może również odtwarzać pliki MP4 i AVI.

Kolejną ważną różnicą między XviD a DivX jest kodek wideo. XviD to najpopularniejszy format wideo na płytach DVD i Blu-ray. Niektóre spelery są w stanie odtwarzać treści oparte na XviD. Odtwarzacze inne niż XviD muszą zainstalować kodek XviD, aby odtwarzać te pliki. Co więcej, XviD jest lepszy pod względem jakości wideo niż DivX. Podczas gdy oba kodeki zapewniają wysokiej jakości wideo, kodek DivX ma wyższy limit rozdzielczości. W przeciwieństwie do DivX, maksymalna rozdzielczość XviD to 1920×1080, podczas gdy maksymalna rozdzielczość DivX to 1280×720.

Źródło: https://programy.net.pl/program,xvid.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recent Post


 • Jak porównać kodeki DivX i Xvid


 • Co należy wiedzieć o randkach


 • Top 5 świątecznych prezentów dla Twoich bliskich

Have Any Question?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod

 • (+62)81 122 4341
 • contact@domain.com
Give Us A Call

(+021) 645 863 232

Send Us A Message

support@domain.com

Office Location

Jl. Sunset Road No.815


Coaching GRY

Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore

Quick Links

 • About Us
 • Services
 • Cases
 • Pricing
 • Contact

Contact Info

 • Privacy Policy
 • Terms and Conditions
 • Disclaimer
 • Support
 • FAQ

News Letter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisci elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua